Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Marušce a dvanácti měsíčkách

16. 5. 2008

 

V neděli 18. prosince se v Kulturním domě uskutečnilo naše vánoční vystoupení. Děti se představily v nových kostýmech ušitých maminkami speciálně pro tuto příležitost. Vystoupení plné vánočních koled, písní a tanců sklidilo nadšené ovace a přesvědčilo malé divadelníky o tom, že jejich píle, pracovitost a touha předvést se, má smysl.

Pohádka o Marušce a dvanácti měsíčkách byla nadšeně přijata hlavně těmi nejmenšími diváky, ale bavili se i dospělí. Nezapomenutelná byla Lucie Loskotová, která zazářila v roli Marušky, Bára Fialová se překonala coby rozmazlená Holena, o Petře Vaisové netřeba ani psát, neboť jako macecha byla jedinečná, kouzelná babička v podání Simony Cardové byla prostě kouzelná, zamilovaný myslivec Milan Havlík byl dojemně nesmělý a spravedlivý Leden v podání Nikoly Klímové opravdu nahnal Holeně a maceše strach. Nejvíce se ovšem líbil malý zajíček, kterého zahrála Lucinka Gregorová. Ostatní měsíčci sice neměli výraznou roli, zato ale krásné kostýmy, které si většinou vyrobily sami.

 

Věříme, že se Vám naše vánoční vystoupení líbilo a že navštívíte naše další vystoupení, které se bude týkat Velikonoc a má název „PŘIŠLO JARO DO VSI.“ Děti si pro Vás připravují pásmo koled, velikonočních písní a tanců, nebude chybět ani pomlázka a řehtačka a dokonce ani Morena, kterou děti společně s Vámi vynesou a hodí do řeky. Přesné datum vystoupení zveřejníme později.

 

Souběžně s nacvičováním pásma „PŘIŠLO JARO DO VSI“ se děti intenzivně věnují přípravě na další představení, které by se mělo uskutečnit v červnu. Bližší informace zveřejníme.

 

Na závěr chceme touto cestou poděkovat divadelnímu spolku Shoda a rovněž zastupitelstvu obce Herálec, za jejich finanční podporu.  

 

Petra Vaisová st.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O dvanácti měsíčkách

(Kamila, 1. 12. 2013 13:49)

marenka

(elmina123698745, 6. 2. 2012 20:11)

hhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm nevim jestli mam napset jo nepo ne docela ten tekst ušel ale pohatka supr!!!!!!!!!!!

o 12 mesíčkách

(maria, 10. 11. 2008 16:39)

fakt hezký.