Jdi na obsah Jdi na menu
 


O princezně, která tancovala s čerty

16. 5. 2008

 

 

Obrazek

 

O princezně, která tancovala s čerty

 

 

Dne 11.5. 2008 se v Kulturním domě uskutečnilo sváteční vystoupení členů Taky Divadla při příležitosti Dne matek. Hráli jsme pohádku O princezně, která tancovala s čerty. Původně jsme však měli hrát Sněhurku, kterou jsme poctivě nacvičovali už od září.

 

Vzhledem k okolnostem jsme přikročili k nastudování Princezny, neboť naše Sněhurka Simka se chystá na operaci a následně do lázní. Přejeme jí hodně brzké uzdravení a příjemný pobyt mezi léčivými prameny.

 

Pohádka O princezně, která tancovala čerty je jednoduchou hříčkou o nešťastné princezně Janičce, která musela noc co noc tancovat s pekelníky. Vysvobodí ji chudý, ale zato statečný princ Janči za pomoci kouzelné žáby. Celou pohádkou nás provází Jančiho chůva, která je zároveň vypravěčkou.

 

Scénář na motivy loutkové hry podle Terezy Kratochvílové napsala Petra Vaisová st., která se ujala i režie. Na výrobě kulis se podíleli všichni členové Taky Divadla pod vedením Marušky Kuncové a Jany Gregorové. Hudební režii zastal náš skvělý DJ Jirka Gregor.

 

Osoby a obsazení:

 

Petra Vaisová ml.: Princezna Janička

Luboš Urbánek: Princ Janči

Dagmar Vaisová: Chůva a vypravěčka

Odra Vodička: Král

Lucie Loskotová: Královna

Denisa Havlíková: Komorná

Čerti: Lucie Dvořáková

          Lucie Gregorová

          Matěj Brázda

          Jakub Gregor

 

Představení se konalo v rámci školního vystoupení žáků ZŠ Herálec ke Dni matek.

 

Chceme touto cestou poděkovat všem, co se podíleli na přípravě a organizaci, hlavně vedení Taky Divadla, za půjčení kostýmů paní Štěpánkové, paní Vodičkové a paní Gregorové. Největší díky pak patří Obecnímu úřadu Herálec za jeho finanční podporu.

 

Petra Vaisová st.

 

Náhledy fotografií ze složky O princezně

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář